Buderus RC 100 Modülasyonlu Dijital Oda Kumandası

Buderus RC 100 Modülasyonlu Dijital Oda Kumandası

Buderus RC 100, arzu edilen oda sıcaklığına ulaşılması için oda sıcaklığını denetler ve ısıtma cihazının çıkış suyu sıcaklığını kontrol eder. Kumanda panelinin, Almanya’da zaman programsız kontrol ünitesi olarak kullanılması yasaktır.

Kapasite kontrolü

Isıtma cihazının ısıtma gücü, güncel oda sıcaklığı ve ayar sıcaklığı arasındaki farka göre değişmektedir. Kumanda şekli, küçük yük dalgalanmalarına uyum sağlar (örn. açık bir yapı şekline sahip müstakil ev). Brülör daha az sıklıkta devreye girer ve pompa çalışma süreleri daha kısadır.

Gidiş suyu sıcaklık kontrolü

Gidiş suyu sıcaklığı, güncel oda sıcaklığı ve ayar sıcaklığı arasındaki sapmaya göre değişmektedir. Kumanda şekli, büyük yük dalgalanmaları için uygundur. Kontrol hassasiyeti yüksektir ve gidiş suyu sıcaklığı sınırlandırılmaktadır. Bu da yakıttan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Uzaktan kumanda olarak kullanımı

RC100, bir RC300 kumanda panelinin uzaktan kumandası olarak kullanılabilmektedir. RC300, her birinde bir RC100 bulunan dört ısıtma devresini kontrol edebilmektedir.

Zaman programı RC300 tarafından belirlenmektedir. RC100’de, arzu edilen oda sıcaklığı, zaman programının bir sonraki şalt zamanına kadar geçici olarak değiştirilebilmektedir. Daha sonra, RC100’da tekrar ayar değişikliği yapılana kadar RC300 tekrar ana kumanda paneli işlevi görmeye devam eder.

Tasarruflu Isınma

Oda sıcaklığı kontrollü çalışma modunda, kılavuz odanın (kumanda panelinin monte edildiği yer) sıcaklığı, ilgili ısıtma devresi için referans değer işlevi görmektedir. Kumanda panelinin bu sıcaklığı enerjiden tasarruf edilecek şekilde kontrol etmesi, ancak kılavuz odadaki radyatörlerin termostatik vanaları tamamen açıksa mümkündür.

Yan (diğer) odaların sıcaklıklarını termostatik vanalar kullanarak enerjiden tasarruf edilecek şekilde kontrol edin.

Kılavuz odadaki başka bir ısı kaynağı nedeniyle (örn. güneş ışınlarının şiddeti, şömine, vs.) yan (diğer) odalardaki ısıtma seviyesi düşük kalabilir.

Havalandırma

Termostatik vanaları kapatın veya kumanda panelinde oda sıcaklığını 5 °C olarak ayarlayın (donma korumasına dikkate edin).

Pencereyi aralık bırakmak yerine kısa süreli olarak tamamen açın. Pencere aralık bırakıldığında, oda havasında belirgin bir iyileşme olmadığı halde odadan sürekli ısı kaybı olacaktır

Uyumlu Çalışacağı Buderus Kombi Modelleri

  • Buderus U072-24 K Konvensiyonel Hermetik
  • Buderus GB062-24 K Yoğuşmalı  Hermetik
  • Buderus GB072-24 K Yoğuşmalı
  • Buderus GB012-25 K Yoğuşmalı Hermetik Kombi
  • Buderus GB022-24 K  Yoğuşmalı Hermetik Kombi
  • Buderus GB122-24 K Yoğuşmalı Hermetik Kombi
  • Buderus GB172 i Yoğuşmalı Hermetik Kombi